نرم افزار حسابداری

  • نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری امروزه برای افراد مختلف تبدیل به یک نیاز شده است. علاوه بر شرکت ها و مشاغل گوناگون، امروزه هر فردی نیاز به یک نرم افزار حسابداری دارد تا بتواند حساب ها و هزینه های زندگی خود را مدیریت کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع نرم افزارهای حسابداری بپردازیم و در مورد آن توضیحات مهم و کاربردی بدهیم. همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری مشکلات زیادی را از دوش شما بر می دارد

نرم افزار حسابداری چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از کارها به صورت الکترونیکی انجام می شوند که یکی از همین کارها، کارهای مربوط به حسابداری می باشد. به واسطه ی نرم افزارهای حسابداری، شما می توانید کلیه امور مربوط به خرج و مخارج و هزینه های شخصی خود و یا یک واحد و مجموعه خاص را با دقت بیشتری ثبت و بررسی نمایید.

در گذشته با حسابرسی های دفتری، امکان به وجود آمدن خطاهای زیادی بود و هر لحظه امکان داشت که به دلیل اشتباه حسابدار، در حساب ها تفاوت قیمت به وجود بیاید که نرم افزارهای حسابداری این مشکل را تا حد زیادی حل نموده اند و می توان به واسطه ی آنها با دقت بسیار زیادی، حتی حساب های بسیار سنگین را به ثبت رسانید.

نرم افزار حسابداری

نرم افزارهای حسابداری به کار چه کسانی می آید؟

هر کسی به نرم افزارهای حسابداری نیاز دارد. از شرکت های بسیار بزرگ گرفته تا افراد معمولی! هر کدام نیاز دارند که به گونه ای حساب های خود را ثبت و بررسی کنند. به واسطه ی این نرم افزار ها می توان به خوبی هزینه ها را مدیریت کرد و به همین جهت وجود آنه برای هر کسی با هر شغلی نیاز است.

اما کسانی که در اموری مانند صادرات و واردات، فروش، کارهای شرکتی و … فعالیت می کنند، وجود این نرم افزارها برایشان بسیار الزامیست. چرا که در صورت بروز کوچکترین اشتباه در حسابرسی های دستی که روی دفتر انجام می شود، ممکن است خسارات زیادی ببینند.

تهیه نرم افزار حسابداری امروزه برای هر کسی واجب است

امروزه شرکت های مختلفی اقدام به ساخت نرم افزارهای حسابداری کرده اند که شما می توانید از بین آنها، با تحقیق و بررسی، بهترین را انتخاب کنید و برای خودتان یا شرکت تان مورد استفاده قرار دهید. دانش کار با این نرم افزارها بسیار مهم است که به همین جهت شخصی را می طلبد که با بخش های مختلف آنها آشنایی داشته و می تواند با آنها کار نماید.

مزایای نرم افزارهای حسابداری

اگر این نرم افزارها را تهیه نکنید، همانطور که در قبل گفتیم، ممکن است با ضررهای زیادی رو به رو بشوید. امروزه حتی نرم افزارهای حسابداری شخصی هم حائز اهمیت شده اند و وجودشان برای هر فردی مهم است که بتواند حساب خرج و مخارجش را در دست داشته باشد. اگر به هم ریختگی را دوست ندارید و میخواهید که به صورت یکپارچه و منظم کارهای مربوط به حسابداری تان را انجام دهید، حتما اقدام به استفاده از نرم افزارهای حسابداری کنید.

مزیت فوق العاده ی دیگری هم این نرم افزارها دارند و آن این است که اگر شما صاحب یک انبار یا شرکت بودید و می خواستید به شیوه ی سنتی حساب یکی از مشتریان قدیمی خود را بیابید، مجبور به ساعت ها جستجو بودید که با نرم افزارهای حسابداری این مشکل برطرف شده است و در چند ثانیه خیلی راحت می توانید حتی حساب های کوچکترین مشتری قدیمی خود را هم بیابید. خوبی این نرم افزارها این است که اغلب به صورت جزئی حساب و کتاب ها را نشان می دهند و شما به راحتی متوجه امور حسابداریتان خواهید شد.

نرم افزار حسابداری

انواع نرم افزارهای حسابداری

اگر بخواهیم انواع نرم افزارهای حسابداری که تا به امروز تولید شده اند را نام ببریم، میتوانیم نام نرم افزارهای زیر را بیاوریم:

نرم افزار حسابداری شخصی: این نرم افزار به هر فردی کمک می کند که بتواند هزینه های خود را مدیریت کرده و یا بدهکاری ها و طلبکاری های خود را در آن به ثبت برساند.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی: با این نرم افزار می توان کارهای مختلف یک فروشگاه، از جمله مدیریت صندوق، مدیریت خرید و فروش ها و موجودی ها را به راحتی کنترل نمود. در این نوع نرم افزارها، سرعت عملکرد نرم افزار بسیار مهم است.

نرم افزار حسابداری شرکتی: توسط این نرم افزارها، می توان کلیه امور مربوط به شرکت ها مانند خزانه دارایی، انبار خرید و فروش، حسابداری (عملی) و حقوق و دستمزد را مدیریت نمود.

نرم افزار حسابداری یکپارچه: نرم افزارهای حسابداری یکپارچه به عنوان دسته ای از نرم افزارهای شرکتی شناخته می شوند و به واسطه ی آنها میتوان همه ی نیازهایی که یک سازمان دارد را مدیریت کرد. این نرم افزارها به صورت تحت شبکه ارائه شده و حسابداری صنعتی را هم شامل می شوند.

نرم افزار حسابداری انبار: توسط اینگونه نرم افزارها به راحتی می توان ورود و خروج انبارها و یا موجودی آنها را کنترل نمود.

نرم افزار حسابداری خرید و فروش: این نرم افزار به جهت ورود و خروج کالا ها به صورت ریالی برای ارائه به مشتریان و یا تهیه گزارشات مشتریان و چاپ کردن خروجی های تابعه استفاده می شود.

نرم افزار حسابداری دریافت پرداخت و چک (خزانه داری): وظیفه اینگونه نرم افزارها این است که ورود و خروج منابع مالی را مدیریت کنند و به کنترل اسناد مالی، منابع مالی، حساب های صندوق و بانک، حصول مانده مشتریان بپردازند. همچنین می توان از این نرم افزارها برای تهیه ی گزارش های تابعه استفاده کرد.

نرم افزار حسابداری تولید و سفارشات: اگر می خواهید به مدیریت سفارشات داخلی، تولید بر مبنای فرمول ساخت (bom) و محاسبه کردن بهای تمام شده کالاهای تولیدی بپردازید، اینگونه نرم افزارها به کمکتان خواهند آمد.

نرم افزار حسابداری مالیاتی: با نرم افزارهای حسابداری مالیاتی می توان به جهت یکپارچه کردن رویدادهای مالی تمام بخش ها اقدام نمود.

نرم افزار حسابداری انواع مختلفی دارد

به واسطه ی این نرم افزارها، می توان کارهای مربوط به حسابداری را در سطوح مختلف به راحتی انجام داد. اگر می خواهید برای خود و یا سازمانتان یک نرم افزار حسابداری تهیه کنید، ابتدا باید به خوبی بخش های مختلف سازمان تان را بشناسید و سپس نرم افزار را بررسی کنید که آیا این نرم افزار می تواند حساب های فلان بخش سازمان را مدیریت کند یا خیر و سپس به این روش خواهید توانست بهترین نرم افزار را تهیه نمایید.

جهت مشاوره خرید نرم افزار حسابداری با کارشناسان آرتین حساب تماس حاصل فرمایید.

دسته‌ها

درباره نویسنده:

یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخی بگذارید

Call Now Button