4 مرداد, 1400

موسسه حسابداری آرتین حساب

یکی از مهم ترین مسئله ها در انجام کسب و کار های مدرن و امروزی، تمایل به تخصص ها است. در حقیقت باید در نظر داشته باشیم که تنها در صورتی به نتایج بهتر، سودمند تر و سریع تر خواهیم رسید که هر خدماتی که لازم است ارائه دهیم را نوعی تخصص در نظر بگیریم و از این رو انجام  آن را به افراد کارآمد و متخصص بسپاریم.

پس برای صاحبان شرکت ها بهتر آن است که به جای وقت گذاشتن بر روی مسائلی که در آن تخصص ندارند مثل مدیریت کردن امور مالی وحقوقی و مواردی از این قبیل آن ها را به افراد ماهر در این حرفه بسپارند و خود به امور راهبردی شرکت مشغول باشند. از این رو کارفرمایان زیادی به سپردن امور مالی خود به موسسات حسابداری خارج از شرکت خود تمایل دارند، که از بهترین آن ها موسسه حسابداری آرتین حساب میباشد.

موسسه حسابداری آرتین حساب

بدون شک هیچ کسب و کاری بدون افزوده شدن حسابدار به تیم به عنوان اولین فرد بعد از مدیر عامل، قادر به ادامه دادن نخواهد بود و حتما با معضلاتی همراه میشود. از طرفی با پیچیده تر شدن اصول حسابداری و مالی پیچیده بودن مدیریت نیرو انسانی در حیطه حسابداری و فعالیت های مالی شرایط برای برون سپاری امور حسابداری توسط مدیران شرکت ها فراهم شده است.

معرفی موسسه

ما در موسسه حسابداری تمام حسابداران با تجربه و ماهر خود را جمع کرده ایم و با تجربه بالای خود در امور حسابداری از قبیل مشاوره و ارائه خدمات، همچنین در ارائه خدمات حسابرسی های شرکت های بزرگ به منظور کمک به شرکت شما در زمینه اقتصادی کنار شما هستیم.

خدمات حسابداری که در موسسه حسابداری آرتین حساب ارائه میشود در شکل ها وسطوح مختلفی انجام میشود؛ از بر اسناد و حساب های مالی نظارت داشتن گرفته تا پرداختن به امور حسابداری از صفر تا صد.

فقط چند دقیقه صحبت با مشاوران کاربلد ما کافی است تا به شما ثابت شود با بهترین موسسه حسابداری شروع به همکاری کرده اید؛ این موضوع به خوبی از طریق دریافت خدمات حسابداری و مشاوره در بهترین شکل خود قابل درک می باشد.

تعریف موسسه حسابداری

شرکت ها بعد از تاسیس خود یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستند، انجام دادن امور حسابداری میباشد. فرقی ندارد کسب و کاری کوچک برپا کرده باشید یا بزرگ چرا که در هر صورت با مشکلات مالی به نحوی روبرو خواهید شد.

شرکت های بزرگ ضمن معضلاتی که در جذب و مدیریت کارکنانی که در حسابداری مشغول به کار میشوند، دارند باید به کم تجربگی و تخصص نداشتن این نیروها نیز بپردازند.

در شرکت های کوچک یا تازه تاسیس شده نیز مشکلات دیگری از قبیل عدم توانایی استخدام حسابدار تمام وقت، وجود محدودیت ها در امور مالی و کاری یا تخصص نداشتن حسابدار استخدام شده در امورحسابداری مانند مالیات. در بعضی از شرکت ها نیز انجام امور حسابداری به قدری کم است که اصلا نیاز به یک نیروی تمام وقت ندارند.

به هر حال اگر شما هم مدیر یک کسب و کار باشید، بدون شک یک بار این فکر به سراغتان آمده که چطور میتوان از مشکلات حسابداری نجات پیدا کرد، که در اینجا مراجعه کردن به بهترین موسسه حسابداری گزینه خوبی برای مدیران شرکت ها مییاشد.

حال، سوال پیش میاید که موسسه حسابداری چیست؟

موسساتی که به شکلی تخصصی خدمات حسابداری را ارائه می دهند و یا به امور حسابداری سایر شرکت ها رسیدگی می کنند، موسسه حسابداری نامیده میشوند. این موسسه ها به منظور انجام امور حسابداری به بهترین شکل ممکن، تمام ابزار های لازم در زمینه تخصصی خود را دارند. در واقع شما با سپردن مسائل و امور حسابداری خود به بهترین موسسه حسابداری از خدمات آن ها بهره مند شده و این موسسه مسئول رسیدگی به تمام امور حسابداری شما خواهد بود.

این موسسه با قبول کردن کار شما ضمن ارائه خدمات لازم، مسئولیت تمام صورت ها و اسناد مالی شما را به عهده می گیرند و به همین سبب عواقب پیش رو یا اشتباهات پیش آمده را خواهند پذیرفت. در هر صورت با سپردن امور حسابداری خود به مویسساتی از این دست می تواند درصد بروز خطا در این امور را پایین آورد. البته این موارد به سطح خدماتی که دریافت می کنید نیز بستگی دارد، پس با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع این موسسات بیشتر آشنا شوید.

موسسه حسابداری آرتین حساب

انواع موسسات حسابداری

با توجه به اینکه سطح خدمات ارائه شده در امور حسابداری متفاوت خواهد بود، زمینه برای ثبت موسسات حسابداری با انواع مختلف فراهم شده است.

الف) مشاوره؛ نوع اول موسسات حسابداری

این نوع از موسسه حسابداری به ارائه خدماتی از جمله دادن مشاوره مالیاتی، مالی، حسابداری، انجام دادن امور حسابرسی و مشاوره دادن به منظور انتخاب نرم افزار حسابداری و دادرسی مالیاتی می پردازند و این گونه مشاوره ها توسط متخصصان حسابداری یا وکیل مالیاتی دارای تخصص در امور مالیاتی ارائه می شود.

این نوع از خدمات برای شرکت هایی که نیروی کامل حسابداری در اختیار دارند ولی به منظور حل مسائل خود در زمینه حسابداری به نیرویی متخصص تر از کارکنان حسابداری خود نیازمندند.

علت نیاز شرکت ها به مشاوره حسابداری

از آنجایی که نتیجه و ثمره اصلی یک شرکت در گردش مالی آن دیده می شود، می توان گفت مجموعه مالی و حسابداری یک شرکت بخش مهمی از آن را شکل می دهد. هر قدر که مدیران یک شرکت جهت بهبود وضعیت مالی خود تلاش می کنند، باز هم به دنبال این هستند که با حسابداری بهتر وضعیت بهینه تری در امور مالی شرکت خود ایجاد کنند. یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها در امور حسابداری، چگونگی انجام حسابداری شرکت به بهترین شکل ممکن و بهبود بخشیدن وضعیت مالی آن میباشد که در اینجا مشاوره های حسابداری وارد عمل می شوند.

به چه کسی مشاور حسابداری می گویند؟

مثل هر تخصص دیگری، حسابداری نیز علم مختص خود را دارد که به دلیل حساسیت های خاص موجود در این رشته، گرفتن تخصص دشوارتر میباشد.

فردی که در حیطه های مالی و حسابداری از تخصص خوبی برخوردار است و آگاهی بیشتری از یک حسابدار معمولی دارد که دارای توانایی تحلیل خوبی در مسائل مالی یک کسب و کار میباشد، مشاور حسابداری نامیده میشود.

به بیان ساده تر مشاور حسابداری فردی است که به تمام مسائل حسابداری کاملا مسلط است و با نگاهی دقیق به یافتن کمبود ها و فهم خوبی به ارائه دادن راه حل ها میپردازد.

برای رسیدن به مقام مشاور حسابداری در ابتدا فرد باید تحصیلات دانشگاهی خود را در این رشته تکمیل کند و پس از دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود، با شرکت در دوره های تکمیلی و گرفتن گواهینامه های بین المللی تخصص خود را در این رشته به سطح بالایی برساند.

بعد از طی مراحل ذکر شده، به منظور دسترسی به درجه خوبی از مشاور لازم است که فرد به وظایفی از قبیل حضور یافتن در بازار کار، تجربه پیداکردن در سمت های مالی و حسابداری، رصد شرایط اقتصادی و صنعتی و پتانسیل های مالی را بپردازد.

با گذشت زمان و کسب تجربه نهایتا سبب می شود که فرد با تسلط به شرایط اقتصادی و مالی حاکم بر بازار به یک مشاور حسابداری با تجربه ای تبدیل شود.

موسسه حسابداری آرتین حساب

وظایف مشاور حسابداری

بعد از آشنایی با مشاور حسابداری حال قصد داریم به وظایف آن بپردازیم. مجموعه ای از کار ها و توصیه های که یک مشاور به مدیران شرکت ها جهت بهبود وضعیت مالی کسب و کار راه اندازی شده پیشنهاد می دهد یا عملیاتی می کند، مشاوره حسابداری می گویند.

خدمات مشاوره حسابداری از تنوع بالایی برخوردار است، برای مثال رصد و تحلیل داده های مالی، تحلیل کردن شرایط بازار، توضیح راه حل هایی جهت صرفه جویی مالی شرکت، پیش بینی از آینده کسب و کار، ارائه راهکار هایی به منظور دریافت بیشترین بازده در آینده، نظارت داشتن بر روند مالی شرکت، برطرف کردن ایرادات و پیشنهاد راهکار هایی به منظور بهینه سازی امور مالی و حسابداری شرکت و مشاوره دادن در مورد نصب بهترین نرم افزار حسابداری برای شرکت و خیلی از خدمات دیگر که توسط مشاورین حسابداری مشغول به کار در موسسه حسابداری ارائه می شود.

اما از حیاتی ترین کار هایی که از یک مشاور حسابداری بر میاید مشاهده دقیق وضعیت حسابداری و مالی یک شرکت و ارائه خدمات مالی مورد نیاز آن است. یک مشاور حسابداری با بررسی وضعیت حسابداری، تحریر دفاتر قانونی و اسناد مالی به صورت کامل می تواند به ضعف های موجود در سیستم حسابداری شرکت بپردازد و در نهایت موثر ترین و کاربردی ترین خدمات را پیشنهاد کند.

برای گرفتن مشاوره های حسابداری باید به کجا مراجعه کنیم؟

موسسه حسابداری آرتین حساب به دلیل سال ها تجربه ای که در زمینه مشاوره حسابداری و مالیاتی داشته است، جزء بهترین موسسه حسابداری در ایران محسوب می شود. شرکت حسابداری آرتین حساب چندین سال است که در مشاوره دادن به شرکت های مختلف فعالیت کرده است.

از طرفی به دلیل کیفیت خوبی که آرتین حساب در ارائه خدمات خود داشته، از اعتماد بالایی در میان مشتریان خود برخوردار شده است که همین سبب شده تا تمام مشتریان موسسه ما به شکلی دائمی برای انجام امور حسابداری خود مراجعه کنند و آرتین حساب به یک شرکت حسابرسی و حسابداری معروف تبدیل گردد.

به شما پیشنهاد می کنیم از همین حالا با مشاورین مجرب ما در موسسه حسابداری آرتین حساب تماس بگیرید تا در روند بهینه سازی امور مالی و حسابداری خود چند قدم از رقبا جلوتر قرار بگیرید. ما در آرتین در کنار مشاوره حسابداری که به مشاوره مالی، مالیاتی، بیمه و … تقسیم می شوند، مشاوره وکیل اداره کار نیز ارائه می دهیم و هدف ما از خدمات وکیل اداره کار حل اختلافات بین کارمندان و کارفرمایان می باشد.

ب) نظارت مستمر؛ نوع دوم موسسات حسابداری

نوعی از موسسه حسابداری که نظارتی کامل بر جریان امور حسابداری شرکت شما داشته، تمامی اسناد و صورت های مالی را به شکلی مستمر تحت نظر گرفته و در تاریخ مقرر سالیانه خود امور مالی در زمینه مالیات و اظهار نامه مالیاتی شرکت را رسیدگی می کنند.

این نوع از موسسات به مشتریان خود در قالب خدمات سالیانه و مدت دار، خدمات حسابداری را ارائه می دهند.

خدمات مشاوره موردی ای که موسسات حسابداری نوع اول نیز ارائه می دهند، در موسسه های نوع دوم نیز ارائه می شود.

ج) انجام تمام خدمات حسابداری؛ نوع سوم موسسات حسابداری

نوع دیگری از موسسات هستند که تمام امور حسابداری شرکت را به صورت برون سپاری قبول کرده و انجام می‌دهند.

این نوع موسسه‌های حسابداری اصولا با فرستادن یک یا چند عدد از نیرو‌های متخصص خود بسته به نیاز شرکت، به شکل نیمه وقت یا تمام وقت همه امور حسابداری آن شرکت را به صورت کامل و دقیق انجام دهد. افزون بر انجام امور حسابداری، پرداختن به مسائل در زمینه اظهارنامه‌های مالیاتی و مالیات نیز بر عهده موسسه حسابداری می‌باشد.

این نوع از موسسات با مدیریت بخش مالی و حسابداری شرکت طرف قرارداد، از نیروهای با تجربه خود در زمینه حسابداری برای شرکت مورد نظر استفاده می‌کنند.

انجام خدمات حسابداری در نوع اول و دوم که از درجات پایین تری محسوب می‎شوند از دیگر خدماتی است که موسسه حسابداری نوع سوم نیز آن‌ها را ارائه می‌دهد.

موسسه حسابداری آرتین حساب

تعریف خدمات حسابداری

به تمام اموری که انجام آن برای حسابداری یک شرکت نیاز می‌باشد، از ابتدایی‌ترین موارد تا حساس‌ترین آن که توسط موسسه حسابداری ارائه می‌شود، خدمات حسابداری نام دارد. سطح و نوع خدماتی که ارائه ‌می‌شود بستگی به درخواست شرکت مشتری دارد. افراد با مراجعه به موسسه می‌توانند از پکیج کامل ارائه خدمات استفاده کنند یا با انجام امور حسابداری در بخش عمومی، تنها از قسمتی از خدمات قابل ارائه بهره ببرند.

انواع خدمات حسابداری

خدمات حسابداری در قالب‌های زیر ارائه می‌شود

خدمات مشاوره‌ای؛ ارائه پیشنهاداتی جهت بهبود سیستم حسابداری شرکت

مانند مشاوره دادن به منظور تهیه و تنظیم قرارداد‌های تجاری، کاری و تامین اجتماعی

خدمات عملیاتی؛ راه اندازی سیستم‌های مالی و حسابداری در شرکت که به صورت موردی و با همراهی پشتیبانی می‌باشد

مانند انتخاب کردن و به راه‌انداختن نرم‌افزار‌های حسابداری متناسب با نوع و حجم فعالیت

خدمات اجرایی؛ که با برون سپاری کامل امور حسابداری و مالی خود از دو دسته قبلی خدمات حسابداری نیز برخوردار خواهند‌ شد

مانند تهیه‌کردن صورت حقوق کارکنان، لیست بیمه و مالیات

بهترین موسسه حسابداری

موسسه حسابداری آرتین حساب، در قالب موسسه از نوع سوم توانایی ارائه تمام سطوح خدمات در زمینه حسابداری را دارد. آرتین حساب به دلیل تجربه فعالیت زیاد در این زمینه و استفاده از کارکنان متخصص شرایط را برای جلب رضایت مشتریان خود فراهم کرده و سابقه همکاری طولانی طی سالیان مختلف با مشتریان داشته است، از همین رو یکی از بهترین موسسه‌های حسابداری و موسسه حسابرسی در ایران می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم اکنون به منظور دریافت مشاوره و آشنایی با چگونگی ارائه خدمات در موسسه حسابداری آرتین حساب با مشاورین با تجربه ما تماس گرفته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *