13 مرداد, 1400

مشاوره مالی آرتین حساب

در دنیای اقتصاد امروز، اگر کسی سرمایه ای در دست داشته باشد، نیاز دارد که با استفاده از ترفند های اقتصادی آن سرمایه را حفظ کرده یا در بهترین شرایط آن را به رشد و ترقی برساند. کسانی که یک کسب و کار دارند و می خواهند آن را بسط و گسترش دهند، باید یک برنامه ریزی درست و صحیح داشته باشند و از اصول مربوطه پی روی کنند.

از طرف دیگر همه افراد در همه زمینه ها تخصص لازم را ندارد؛ برای مثال کسی که صاحب یک کارخانه است و سرمایه عظیمی دارد، مسئولیت های فراوانی دارد. اگر بخواهد به امور مالی نظم دهد، حقوق کارمندان یا کارگران تعیین و واریز کند و یا در کوتاه یا بلند مدت، با تدابیر خود باعث توسعه کسب شود، هم باید در این زمینه تحصص داشته باشد هم باید وقت و توانایی این کار داشته باشد. در غیر این صورت لازم است، کار به کسی سپرده شود که کاردان است.

مشاوره مالی آرتین حساب

مدیریت سرمایه زمانی اهمیت پیدا می کند که این سرمایه وارد بازار جهانی شود. این مقدار انبوه از پول باید بتواند در میان رقیب های دیگر، دوام بیاورد و علاوه بر این که این مقدار اولیه ثابت بماند، باعث سود آوری نیز شود. به همین دلیل سرمایه دار باید با اعتماد به تجربیات یک فرد تحت عنوان مشاور مالی از یک موسسه حسابداری قابل اطمینان، به کسب و کار خود سامان ببخشد. با توجه به بازار نا آرام و متلاطم ایران که به دلیل تورم و تحریم ها به وجود می آید، افزایش یا ثابت نگه داشتن سود بسیار کار دشواری است و بدون کسی که تخصص و تجربه لازم را نداشته باشد، تقریبا این امر غیر ممکن است.

مشاور مالی کیست؟

مشاور مالی کسی است که با داشتن تحصیلات عالی در همین رشته، آشنایی کامل در رابطه با نظام مالی جهانی، ابزار ها و نرم افزار حسابداری، روش های سرمایه گذاری، دارد و کار های موثری در جهت بهبود وضعیت اقتصادی افراد انجام می دهد و بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کند.

مشاور مالی از بسیاری از جهات با یک پزشک تشابه دارد؛ یک پزشک کاملا با بدن انسان آشنایی دارد و به آن مسلط است. اگر یک بیمار به آن مراجعه کند، پزشک در راستای بهبودی آن اقداماتی انجام می دهد و توصیه های مفید به بیمار می کند تا بیمار با انجام آن ها به سلامتی دست یابد. یا اینکه پزشک می تواند در حفظ سلامتی یک فرد مفید باشد و قبل از گرفتار شدن در دام بیماری ها یک شخص را نجات دهد. مشاور مالی هم یک پزشک است! اما نه برای درمان شخص بیمار، بلکه برای درمان یک اقتصاد بیمار یا حفظ و بهبود سطح سلامتی یک اقتصاد. همانطور که یک وکیل مالیاتی یا وکیل اداره کار در امور اداری و دادگاه و تحریر دفاتر قانونی دانش بیشتری دارند یک مشاور مالیاتی در امور مالی تخصص بالایی دارد و در این خصوص مشاوره ارائه می دهد تا کسب و کار فردی که به استفاده از مشاوره مالی پرداخته به درآمد بالاتری برسد و به مشکلات مالی دچار نشود.

مشاوره مالی آرتین حساب

وظایف مشاور مالی

در کل وظیفه مشاور مالی این است که با توجه به نیاز و هدف های متقاضی، پیشنهاد و راهکار های مفید به آن ارائه کند. نیاز های افراد به مشاور مالی عبارت اند از:

 1. ارائه راه حل برای مشکلات و افت های اقتصادی مانند خدمات حسابرسی
 2. ارائه راهکار برای رشد و سود سرمایه
 3. برنامه ریزی برای خرج بهینه موجودی
 4. جلوگیری از اشتباهاتی که منجر به ضرر مالی شود
 5. برنامه ریزی بلند مدت برای کل سرمایه
 6. توصیه هایی در جهت از بین بردن هزینه های اضافی و غیر ضروری
 7. گزارشات حساب داری در پایان دوره ای که مشتری تعیین کرده است
 8. استفاده از روش های مالی مناسب برای جلوگیری از جریمه هایی مالیاتی

البته لازم به ذکر است هر مشاور ممکن است فقط در یکی از موارد بالا متخصص باشد و در بقیه موارد توانایی لازم را نداشته باشد. اما مشاور مورد نیاز در مبلغ های بسیار بالا، باید یک فرد همه تن حریف باشد؛ بدیهی است که سرمایه دار چندین مشاور مالی استخدام نمی کند.

در کشور های خارجی پیشرفته مراکزی وجود دارد که به افرادی که نیاز به مشاور مالی دارند با توجه به مشکلشان، چندین مشاور معرفی می کنند. این گونه مراکز چون دارای مجوز از دولت هستند، مشاور های قابل اعتمادی را به مردم معرفی می کنند.

در برخی موارد افراد نیازمند فردی هستند که همیشه در مورد امور مالی و اقتصادی آن ها را راهنمایی کند یا به طور کامل این دسته از امور را به آن ها بسپارند؛ برای نمونه یک کارخانه دار که همواره برای مدیریت مالی به یک فرد دائمی و درست کار نیاز دارد. کسی که با آینده نگری از مشکلاتی که پیش رو است به خوبی گذر  کند، به روز باشد و در جریان جدید ترین اخبار هایی که ممکن است جو فضای اقتصادی جهان یا کشور را به هم بزند با خبر شود و در برابر اموالی که مسئولیت آن ها را بر گردن دارد، کاملا صادق باشد.

از جمله اخباری که یک مشاور مالی باید در جریان آن ها باشد به شرح زیر است:

اطلاع ای بازار سهام و اوراق، اطلاع از مذاکرات بین کشور ها، جنگ ها، نیاز ها اقتصادی کشور هایی که وضعیت آن ها بر کشور های دیگر تاثیر گذار است.

بعضی افرادی که در زمینه اقتصاد تحصیلات و تجربه ای ندارند، برای آموزش و کسب تجربه نزد مشاور های مالی می روند، سوالات خود را می پرسند و از تجربه های آن ها بهره می برند تا دست آخر خود برای مدیریت سرمایه و اموال خود تصمیم بگیرند. مشاور نیز تمام اطلاعاتی که شما نیازمند به دانستن آن ها دارید را در اختیار شما می گذارد.

مشاوره مالی آرتین حساب

ویژگی هایی که یک مشاور خوب باید از آن ها بهره مند باشد!

 1. هزینه مشاور مالی بسیار حائز اهمیت است، یک مشاور خوب باید در کنار کارآیی و سطح تجربه بالا، قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد.
 2. فعالیت بالا نیز از ویژگی هایی است که مشاور باید دارا باشد؛ زیرا در وضعیت امروز جهان اقتصاد که با یک واقعه کوچک تمام اعداد و ارقام تغییر می کنند، فعال بودن مشاور از نکات مهم است.
 3. مشاور خوب باید توانایی این را داشته باشد که شرایط را به زبان ساده توضیح دهد و صاحب سرمایه را کاملا در جریان امور قرار دهد. با برگذاری جلساتی به صورت حضوری یا تلفنی یا تماس تصویری، اطلاعات را در اختیار بگذارد.
 4. مشاور های مناسب، یک سری پرسش نامه ترتیب دیده اند تا هنگامی که کسی به آن ها مراجعه می کند، تمام وضعیت مالی اش اعم از درآمد، دارایی های مختلف، بدهی ها مانند وام بانکی، وضعیت بیمه و… به دست آید. در این پرسش نامه تمام برنامه های آینده از شما پرسیده می شود تا مشاور در جریان تک تک هدف های شما قرار بگیرد.

علاوه بر موارد فوق، در پرسش نامه ها سوالا تی وجود دارد که شما را از نظر ذهنی می سنجد. برای مثال یک مشاور مالی که برای ثروت شما برنامه ریزی می کند، باید بداند که شما تا چه حد ریسک پذیر هستید. این نکته برای سرمایه گذاری یک حد و مرز تعیین می کند. با این روش مشاور شخصیت مشتری ها را بهتر می شناسد و همه آن ها را به صورت مکتوب در دست دارد.

قیمت مشاوره مالی

هزینه مشاوره مالی با توجه به خدماتی که به شما ارائه می شود تعیین می شود. برای شروع یک مشاوره، شما می توانید با چند شرکت که در این زمینه فعالیت دارند مانند آرتین حساب تماس بگیرید. آن ها از شما چندین سوال درباره درخواستتان می پرسند. در آخرین مرحله، یک وقت ملاقات حضوری به شما داده می شود. شما باید از بین چندین مشاوری که با آن ها تماس گرفته اید، یک مورد را انتخاب کنید که برایتان مناسب تر باشد.

موضوع دیگری که روی قیمت مشاوره مالی تاثیر گذار است، تفاوت میان شهر ها است. در شهر های بزرگ و صنعتی، نیاز به یک مشاور مالی و اقتصادی به مراتب بیشتر می باشد. برخی  مشاور ها به صورت ساعتی از مشتری ها مبلغی را دریافت می کنند.

هزینه دریافتی مشاوران مالی به دو صورت وجود دارد که عبارت اند از:

استاندارد امانتی: در این روش هزینه مشاوره مالی، ساعتی گرفته می شود؛ در واقع برای مدت زمان های مشخص، مبلغ های معیینی تایین شده است. این مبلغ با توجه به شهر، تخصص مشاور و اهمیت موضوع مشاوره متغیر است. در جلسه اول به دو دلیل مشاوره در اکثر شرکت ها رایگان است؛ اول اینکه برای جذب افراد، برگذاری جلسه رایگان بسیار مفید است. دوم این است که در جلسه اول بیشتر درباره وضعیت اقتصادی مراجعه کننده سوال می شود و عملا  مشاوره ای صورت نمی گیرد.

استاندارد دستمزد: بعضی مشاور ها، هزینه مشاوره خود را به صورت کمیسیونی دریافت می کنند. برای مثال پول شما را سرمایه گذاری می کنند و در آخر شریک چند درصد از سود آن می شوند. این مقدار توافقی است و بین مشاور و مشتری تعیین می شود. در نتیجه شما یا هیچ مبلغی یا یک مبلغ ناچیز برای جلسات پرداخت می کنید و دستمزد اصلی و نهایی با توجه به نوع پروژه شما پرداخت می شود.

مشاوره مالی آرتین حساب

سخن آخر

هر فردی برای شروع یک فعالیت اقتصادی آن هم با این اوضاع نا آرام بازار جهانی، نیاز به تجربیات فراوانی دارد برای این که شروع با اطمینان و بدون خطر داشته باشد. از آن جایی که همه افراد در این زمینه تجربیاتی ندارند، در نتیجه افرادی به نام مشاوران مالی وجود دارد که در عرصه اقتصاد متخصص هستند. ما به همه افراد این امکان را میدهیم که به راحتی و بدون هزینه از خدمات مشاوره مالی و حتی مشاوره مالیاتی شرکت حسابداری آرتین حساب استفاده نمایند و با استفاده از مشاوره مالی و دیگر خدمات حسابداری و خدمات مالی آرتین حساب به افزایش اعبار و درآمد مالی شرکت خود کمک کنید. تماس با مشاوران مالی ما با یک تلفن همراه نیز امکان پذیر می باشد پس هر چه زود تر با مشاوران شرکت حسابرسی و خدمات مالی آرتین حساب که دارای ماهر ترین و مجرب ترین کارشناسان حسابداری، حسابرسی و مالی می باشند تماس حاصل فرمایید.

همه افراد می توانند از مشاوره مالی موسسه حسابرسی و حسابداری آرتین حساب برای امور اقتصادی خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *